Дана 28. јануара 2019. организована је Светосавска приредба у холу школе. У самој приредби је учествовало десет ученика, док је једна ученица (Гредељ Николина из одељења Е32) учествовала у току верског обреда који је овом приликом обавио свештеник Богољуб Миловановић. Кум Школе је био отац ученика четвртог разреда, Здравко Мрђа.

Посебно је важно напоменути да је овој светосавској прослави додатно потпомогла чињеница да су два радника школе Снежана Живковић и Милијана Шкрбић, добитници Светосавске повеље за школску 2017/2018. школску годину.

Ученици који су учествовали су: Богдана Чучковић, Александра Комазец, Андреј Бировљев, Миленко Иброчић и Милица Гршић (сви из С21), Никола Белошевић и Милош Газдић (М31), Мирослава Трајковић (Е11), Милана Врањанац (М23) и Никола Зубовић (Е22).

Током првог дела приредбе ученици су рецитовали пригодне песме о Светом Сави, говорили важне карактеристике његове биографије истицали његове заслуге за целокупну националну прошлост. Други део приредбе односио се на историјски аспект светосавља кроз манастире које су подизали потомци династије Немањић, а којима смо се кроз нашу културу уписали у светску мапу наслеђа из прошлости. Овај део реализован је уз помоћ аудио-визуелне технике, која је појачала утисак о непроцењивој вредности наших достигнућа и благу које се налази на простору Косова и Метохије.

Тиме је повучена паралела са ктиторском делатношћу коју је међу Србима успешно спроводио Свети Сава са својим оцем, а наставили њихови потомци, и многи каснији српски владари.

Приредбу су приредили: професор српског језика и књижевности Дејана Павловић, вероучитељ Душан Пешут и професор историје Гордана Јерковић.